logoUEAPx 02a

Szanowni Państwo!

Z wielką satysfakcją informujemy, że Akademia Pomorska w Słupsku pozytywnie zrealizowała projekt „Słuchamy Pracodawców! – więcej kształcenia praktycznego na Akademii Pomorskiej w Słupsku” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.
    Celem projektu było podniesienie kompetencji studentów i studentek Akademii Pomorskiej w Słupsku na kierunku matematyka i geografia zgodnego ze zdiagnozowanymi oczekiwaniami pracodawców, poprzez zastosowanie różnych form praktycznego kształcenia i zwiększenie bezpośredniego zaangażowania pracodawców w proces edukacji.

W efekcie na Akademii Pomorskiej został wdrożony program rozwojowy Uczelni, dotyczący współpracy z pracodawcami w zakresie wzmocnienia praktycznych elementów nauczania oraz zwiększenia zaangażowania pracodawców w realizację programów nauczania poprzez: staże studenckie, modyfikację programów kształcenia w zakresie dostosowania efektów kształcenia do potrzeb rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy, programu stażowe zgodne z efektami kształcenia.
    Niniejszym pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim za poświęcony czas, włożone zaangażowanie i wytrwałość w realizacji celów. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce pracodawców regionu słupskiego z branży finansowej, samorządowej oraz turystycznej, dzięki którym studenci i studentki kierunków: matematyka oraz geografia nabyli cennych na rynku pracy ponadprogramowych kompetencji zawodowych.
   Dziękujemy Nauczycielom akademickim, którzy podjęli się trudu dostosowania programów kształcenia do wypracowanych z pracodawcami oczekiwań rynku pracy oraz wszystkim osobom, które w ramach współpracy nad realizacją projektu przyczyniły się do osiągnięcia pozytywnych rezultatów.
     Dziękujemy również studentom za pozytywne nastawienie, ogromną potrzebę podnoszenia swoich kompetencji i wytrwałość w realizacji wielu dodatkowych zajęć. Jednocześnie mamy nadzieję, że wszystkie zastosowane formy wsparcia przyczynią się do łatwego wejścia na rynek pracy, efektywnego rozwinięcia kariery zawodowej oraz osiągania wielu sukcesów.

Kadra Zarządzająca Projektem

Kierownik  Projektu
Ireneusz Lewandowski

Asystent ds. merytorycznych