AKTUALNOŚCI

logoUEAPx 02a

 

Szanowni Państwo!


    Z wielką satysfakcją informujemy, że Akademia Pomorska w Słupsku pozytywnie zrealizowała projekt „Słuchamy Pracodawców! – więcej kształcenia praktycznego na Akademii Pomorskiej w Słupsku” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.
    Celem projektu było podniesienie kompetencji studentów i studentek Akademii Pomorskiej w Słupsku na kierunku matematyka i geografia zgodnego ze zdiagnozowanymi oczekiwaniami pracodawców, poprzez zastosowanie różnych form praktycznego kształcenia i zwiększenie bezpośredniego zaangażowania pracodawców w proces edukacji.

Czytaj dalej...

 

    W dniu 19 października 2015 o godz. 11.00 w Sali Senatu Akademii Pomorskiej przy ul. Bohaterów Westerplatte 64 w Słupsku odbyło się uroczyste zakończenie projektu „SŁUCHAMY PRACODAWCÓW! – więcej kształcenia praktycznego na Akademii Pomorskiej w Słupsku” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

   Zaproszonych gości przywitał Rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku prof. dr hab. Roman Drozd. Następnie Kierownik Projektu zaprezentował główne założenia Projektu oraz zrealizowane zadania. Podsumowanie ewaluacyjne Projektu przedstawiła Asystent ds. Merytorycznych. Później Rektor Akademii Pomorskiej wręczył podziękowania pracodawcom oraz osobom zaangażowanym w realizację Projektu oraz wyróżnienia osobom, które włożyły szczególnie dużo zaangażowania i wiedzy w realizację Projektu.

 

 

Uczestnicy/czki biorący udział w projekcie „Słuchamy pracodawców! – więcej kształcenia praktycznego na Akademii Pomorskiej w Słupsku” zakończyli/ły 1,5 miesięczne staże w oddziałach banków, jednostkach samorządu terytorialnego oraz firmach turystycznych.


Trzech laureatów/tek konkursu pracodawców aktualnie realizuje miesięczne dodatkowe staże.

 

 

W związku z rezygnacją jednej osoby z uczestnictwa w projekcie ogłaszamy dodatkowy nabór do projektu. Wszyscy chętni spełniający wymagania formalne proszeni są o złożenie wszystkich wymaganych dokumentów (dostępne w zakładce Rekrutacja) w sekretariacie Instytutu Geografii i Studiów Regionalnych do 23.06.2015 do godziny 13:00.

 

 

W połowie czerwca Uczestnicy/czki biorący udział w projekcie „Słuchamy pracodawców! – więcej kształcenia praktycznego na Akademii Pomorskiej w Słupsku” rozpoczęli 1,5 miesięczne staże w oddziałach banków, jednostkach samorządu terytorialnego oraz firmach turystycznych.

 

 

W miesiącu maju Uczestnicy/czki biorący udział w projekcie „Słuchamy pracodawców! – więcej kształcenia praktycznego na Akademii Pomorskiej w Słupsku” wzięli udział w Warsztatach kształtowania kompetencji zawodowych i kompetencji analitycznych w środowisku nowoczesnych technologii.

 

 

W dniach 27-29 marca 2015 r. "Grupa turystyka" uczestniczyła w Warsztatach kształtowania kompetencji z zakresu przedsiębiorczości, natomiast "Grupa matematyka" w dniach 26-27 marca 2015 r. uczestniczyła w Warsztatach kształtowania kompetencji interpersonalnych.

 

 

Wizyta studyjna

– Urząd Miasta w Słupsku

Grupa studentów/tek z branży samorządowej (7 osób) w dniu 20.03.2015 r. uczestniczyła w wizycie studyjnej w Urzędzie Miasta w Słupsku. Studenci/tki wzięli/ły udział w posiedzeniu Komisji Budżetu, Rozwoju Gospodarczego i Promocji Miasta w Urzędzie Miasta w Słupsku. W trakcie wizyty studenci/tki zapoznali/ły się z organizacją pracy komisji Rady Miejskiej. Mieli/ły możliwość przysłuchiwania się jakie problemy są najważniejsze w mieście do rozwiązania. Studenci/tki aktywnie uczestniczyli/ły w dyskusji na ich temat i proponowali/ły swoje rozwiązania niektórych kwestii.

 

 

W dniach 13-15 marzec 2015 r. "Grupa samorządowa" uczestniczyła w Warsztatach kształtowania kompetencji interpersonalnych, natomiast "Grupa matematyka" w dniach 13-14 marzec 2015 r. uczestniczyła w Warsztatach kształtowania kompetencji z zakresu przedsiębiorczości.

 

 

Dodatkowa rekrutacja uczestników/czek zakończona. Aktualne listy dostępne w zakładce Rekrutacja ->Lista uczestników/czek.

 

KONTAKT

Kierownik  Projektu
Ireneusz Lewandowski
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Asystent ds. merytorycznych
Wioletta Szymańska
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro  Projektu
Akademia Pomorska w Słupsku
Instytut Geografii i Studiów Regionalnych
76-200 Słupsk
ul. Partyzantów 27
Pokój nr 15
Telefon: 59 84 00 208

„Człowiek - najlepsza inwestycja"
SŁUCHAMY PRACODAWCÓW! - więcej kształcenia praktycznego na Akademii Pomorskiej w Słupsku
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego